למציאת ספר השתמשו בחלונית 'חיפוש מוצר'      משלוח חינם בקנייה מעל 500ש"ח (אלא אם צויין אחרת במוצר הספר)      כנסו למומלצים יש קישורים לאתרים עם תוכן יהודי      איסוף עצמי באריאל ללא תשלום     
שפת גוף שפת גוף
₪55 בלבד
מחשבה בפרשה בראשית מחשבה בפרשה בראשית
₪53 בלבד
חטופי תימן 1 חטופי תימן 1
₪35 בלבד
 
   סל הקניות     ההזמנות שלי     אודותינו     תקנון     שרות לקוחות     שאלות נפוצות     מאמרים תורניים     מומלצים 
הרשמה החשבון שלי
 חדש על המדף  מזכרות לאירועים  סיפורי צדיקים  ספרי קודש מהודרים  שמיטה
  זוגיות   קבלה   גמרא ומשנה   חסידות   חינוך
  הרב מרדכי אליהו   לפי רבנים   ספרי ילדים   ספרי קריאה   ירושלים
  דיסקים לילדים   מחשבת ישראל(אמונה)   תפילה   חבד   ידיעת הארץ
  ברסלב   תנ"ך ופרשת השבוע   חגים   ספרי הלכה   שואה
  לפי הוצאות   ספרי מתנה   ספרי פסיכולוגיה   ספרי בישול   מדרש רבה
  ספרי יסוד לבית היהודי   ספרי קודש - כללי   שבת   תשמישי קדושה   ציורים - הרב רכל
  רבי מכר   משחקים   English Books
073-72-71-252 kodeshbook@gmail.com 
לקופה 
  ראשי > לפי הוצאות > הוצאת שי למורא
חיפוש מוצר
מכירות לוהטות
גלגל של הצלה
גלגל של הצלה
10 ₪
מידע נוסף
עולה מן הים
עולה מן הים
10 ₪
מידע נוסף
יובל פרוינד-תכף אשוב
יובל פרוינד-תכף אשוב
15 ₪
מידע נוסף
תפילת הדרך- בנוגע לרוח
תפילת הדרך- בנוגע לרוח - דיסק
15 ₪
מידע נוסף
קומיקסבא - כל כרך - מב
קומיקסבא - כל כרך - מבצע !
15 ₪
מידע נוסף
אמונה - עכשיו במבצע!!
אמונה - עכשיו במבצע!!
15 ₪
מידע נוסף
סיפורי תנאים על פי מדר
סיפורי תנאים על פי מדרשי חז
15 ₪
מידע נוסף
דודי ואודי 6 עם ברל הד
דודי ואודי 6 עם ברל הדיג ביערות אפריקה
18 ₪
מידע נוסף
דודי ואודי 2 במבצר האד
דודי ואודי 2 במבצר האדום
18 ₪
מידע נוסף
הצטרפות למועדון לקוחות
  הסר הוסף
חומש עם פרוש שי למורא (בינוני)
לצפיה בגלריית תמונות / סרטונים
חומש עם פרוש שי למורא (בינוני)
דגם: חמשה חומשי תורה עם פרוש "שי למורא" בגודל בינוני 12/17 ס"מ המהדורה המנוקדת עם רש"י באותיות מרובעות ובניקוד דיקדוקי מלא
מחיר בחנות: ₪155.00
עלות משלוח: הגדר בסל הקניות
עד 1 תשלומים
הזמן כעת
שלח לחבר שלח לחבר הדפס הצעת מחיר הדפס הצעת מחיר

חומש עם פרוש שי למורא סט בינוני

 
חמשה חומשי תורה עם פרוש "שי למורא" המהדורה המנוקדת עם רש"י באותיות מרובעות ובניקוד דיקדוקי מלא בגודל גדול 12/17 ס"מ
 
חמשה חמשי תורה שי למורא עם תרגום אונקלוס, פרוש רש"י, בעל הטורים, תולדות אהרן ומנין המצות לפי הפרשיות.
ועם פרוש שי למורא על פרוש רש"י, המבאר בלשון קלה את דברי רש"י. מלקט מגדולי המפרשים, דעת זקנים מבעלי התוספות, חזקוני, רמב"ן, רבנו אליהו המזרחי, גור אריה, באר מים חיים, לבוש האורה, שפתי חכמים, ספר זכרון, משכיל לדוד ועוד פרושים רבים שפרשו את דברי רש"י. וכן על פי הערוך ורד"ק ועוד. וכן באו בו ציורים ללמוד כל דבר הצריך לכך. ועם שערי ציון - ציוני המקורות שמהם שאב רש"י ז"ל את פרושיו, ומראה מקומות הפסוקים ומאמרי רז"ל בעריכת שמואל יהודא הלוי וינפלד ירושלים.
 
לפרוש זה יש הסכמות מאת גדולי ישראל: הרב מנחם מנדל שניאורסון זיע"א, הרב שמואל הלוי ואזנר, הרב ישראל משה, הרב עובדיה יוסף, הרב מרדכי אליהו, הרב משה הלברשטאם, הרב דוב סלונים.
 
על פירוש רש"י מהאתר וויקפדיה
רש"י פירש כמעט את כל התנ"ך כולו: פירושו על המקרא הוא הפירוש הפשטי ביותר מביניהם. עם זאת, כשני שליש מפירוש רש"י למקרא מבוסס על מדרשי חז"ל, ועיקר מלאכתו הייתה בסינון הדברים המתאימים לפשוטו של מקרא או המוסיפים תוספות נחוצות, ובניסוחם בדרך קצרה.
שילוב המדרש בפירוש המקרא, במקום ובמידה הנחוצה ללומד, מאפשר גם הבנת המקור המקראי ליסודות הלכתיים ולמדרשים (פעמים תוך ניתוח דיוק לשון המקרא).
פירושיו על הנביאים והכתובים הם פשטניים אך נוטים עוד יותר למדרש.
רש"י הוא המפרש העיקרי של מסכתות התלמוד הבבלי, אך ישנן מעט מסכתות שלא פירש או שפירושיו לא הגיעו אלינו, ומעט מסכתות שפירש רק את מקצתן. כך, בתחילת מסכת בבא בתרא (דף כט) נקטע פירושו, ומשם המשיך נכדו רשב"ם את הפירוש. וכן במסכת מכות (דף כ"ד), וכן במסכתות נדרים ונזיר. ישנן מסכתות שנחלקו לגביהן החוקרים: ספקות הועלו בנוגע לפירושו למסכת מועד קטן (מעבר לפירוש הנדפס, ישנם כתבי יד של שני פירושים אחרים המיוחסים לו, ויש הטוענים שאף אחד מהם אינו שלו, ושלא כתב פירוש למסכת זו), למסכת תענית, פרק חלק במסכת סנהדרין, חלקים ממסכת זבחים ומסכת מנחות, כמו גם מסכת הוריות מסכת נדרים ותמיד בכללותן. פקפוקים שוליים יותר היו בנוגע למסכת בבא קמא. בנושא זה ישנה מחלוקת בין קבוצת חוקרים אשר נוטה יותר לדחות פירושים המיוחסים לרש"י כאותנטיים במקרי ספק, וקבוצה אחרת הנוטה דווקא לדחוק את הספקות לרוב.
פירוש רש"י על התלמוד (בדומה לפירושו על התנ"ך) מתאפיין בלשון קצרה, ברורה ומדויקת, הטומנת בחובה דרך מיוחדת בהבנת הגמרא. אופי הפירוש הוא, הסבר התלמוד על ידי התלמוד עצמו. רש"י כמעט ואינו מביא מקבילות לדבריו מחיבורים אחרים: התלמוד הירושלמי, מדרשים ותרגומי התנ"ך, כפי שעשו פרשנים אחרים על התלמוד כתוספות או רבנו חננאל למשל. פירושו של רש"י בתלמוד הוא מקומי, ואיננו מנסה ליצור אחידות ולתרץ סתירות ממסכתות אחרות, כפי שעושים בעלי התוספות.
בדברי בעלי התוספות אנו מוצאים עדויות לכך שהיו לפירושו שתיים או שלוש מהדורות, דהיינו, הפירוש נערך על ידי רש"י במהלך חייו כמה פעמים, אם כי נקודה זו נתונה היום במחלוקת בין החוקרים. עם זאת, הדעה המקובלת היום היא שאמנם לא היו "מהדורות" במובן המודרני, של כתיבת הפירוש מחדש, אך ברור שרש"י תיקן במשך ימיו את פירושו, כאשר השאלה היא רק מהי כמות השינויים והתיקונים שערך במהלך ימיו, והאם כשהתוספות מדברים על "מהדורה ראשונה" ו"מהדורה אחרונה" אין הם מדברים אלא על שינויי נוסחאות רגילים ולא על שינויים של רש"י עצמו.
פירוש התוספות על התלמוד מנתח ומדייק בכל מילה המובאת ברש"י, פעמים שמסכים עם דבריו, ופעמים שחולק עליהם. בשיטת דיוקם בדבריו הלכו רבים מפרשני התלמוד עד ימינו.
פירושי רש"י היו פופולריים ביותר עוד בימי חייו. כבר בחייו התפרסמו פירושיו בחוברות שהופצו בעותקים רבים ונקראו "קונטרסים" ("מחברת" בלטינית), ולכן יש פרשנים אשר קוראים לפירושו "פירוש הקונטרס". רש"י המשיך את דרך קודמיו בתקופת ימי הביניים בפירוש המקרא והתלמוד, אך שיכלל אותה במידה רבה והתבסס מאוד על המדרשים ואגדות התלמוד בפירושו.
רוב פרשני ימי הביניים המפורסמים כמו רשב"ם (נכדו של רש"י), דעת זקנים, רמב"ן ואבן עזרא הספרדיים, רחשו כבוד גדול לפירושיו. למרות שרש"י, להבדיל מפרשני ימי הביניים הספרדים, לא היה איש מדע, פירושו הוא כאבן בוחן לשאר הפרשנים והוא מתבטא בהשקפה ריאלית על המקרא. בפירושו לתלמוד הוא מאופיין בכך שבניגוד לפירוש התוספות שמנסה לגבש אחידות בכל התלמוד, רש"י בפירושו אינו מנסה ליישב סתירות.
עיקרם של ספרי ההלכה הקדמונים מחזור ויטרי, ספר האורה וספר הפרדס, המכונים "ספרי דבי רש"י" נכתבו על ידי רש"י או על ידי תלמידיו, על פי פסקיו.
רש"י שלח ידו גם במלאכת הפיוט, וחיבר מספר קינות על מסע הצלב שהיו בימי חייו. חלק מהפיוטים אותם כתב נוהגים לומר האשכנזים בסליחות.
 
על מפרשי רש"י:
על פירושו הגדול של רש"י לתורה נכתבו למעלה ממאה פירושים שמחבריהם מכונים לעתים "מפרשי רש"י". הידועים שבהם הם המהר"ל מפראג שכתב את "גור אריה", ורבי אליהו מזרחי (הרא"ם). פירושיהם סוכמו בספר המפורסם "שפתי חכמים" שכתב ר' שבתי משורר בס שתומצת מאוחר יותר תחת השם "עיקר שפתי חכמים".
בדורנו נפוצים פירושי-סיכום לכל מפרשי רש"י המיועדים בעיקר לתלמידים ומורים, אך גם לחוקרים ומעיינים. הבולטים מתוכם הם הספרים "לפשוטו של רש"י" שכתב שמואל פנחס גלברד (להלן) ו"שי למורא" שערך הרב שמואל יהודה הלוי וינפלד, ירושלים.
רבי מנחם מנדל שניאורסון יצר שיטה חדשה בהבנת פירושו של רש"י על התורה. שיטה בעלת כללים רבים ומורכבים, שלוקטו מדברי רש"י בפירושו (כללים אלה ודוגמאות לשימוש בהם רוכזו בספר "כללי רש"י"). על פי שיטה זו תירץ קושיות רבות של המפרשים הקדומים. חלק מפירושיו לוקטו בספרי "לקוטי שיחות" (39 חלקים), ו"ביאורים לפירוש רש"י על התורה" (5 חלקים).
 
מידע כללי גלריית תמונות
סוג המכירה: מכירה רגילה עלות משלוח: הגדר בסל הקניות
מק"ט: 4178 סה"כ כולל משלוח: הגדר בסל הקניות
סוג מוצר: מוצר חדש
מספר תשלומים: 1
מחיר מחירון: ₪180.00 זמן אספקה: 14 ימים
מחיר בחנות: ₪155.00 שם היצרן:
הרווח שלך: ₪25.00 אחריות:
מוצרים נוספים שיכולים לעניין אותך
חומש עם פרוש שי למורא למינציה סט גדול
חומש עם פרוש שי למורא ..
250 ש"ח
חומש עם פרוש שי למורא בכריכת סקאי גדול  סט 5 כרכים
חומש עם פרוש שי למורא ..
280 ש"ח

Copyright © ספרי קודש ספריית עם ישראל: ספרי קודש, מוזיקה יהודית, ספרים, דיסקים,ספרי קודש בזול,ספרי קודש זולועוד.
קניה מאובטחת
בניית אתרים  |   חנות וירטואלית  |